Football Manager 2017İncelemeler

FM17 – Galatasaray İncelemesi

Genel İnceleme

Mali Durum
Kadro Kalitesi
Potansiyel Genç Yetenekleri
Potansiyel Lig Başarısı
Taraftar Desteği

Genel olarak Türkiye ligi için iyi bir seçim olan Galatasaray, mali durum düzeltmeyi sevenler için iyi bir alternatif.

User Rating: 3.74 ( 5 votes)

2016-2017 sezonunu oldukça kötü bir şekilde bitiren Galatasaray takımının Football Manager 2017 incelemesi ile karşınızdayız.Kötü bir kadrosu olmamasına rağmen gerçek hayatta iyi sonuçlar alamayan Galatasaray, Football Manager 2017’de ise bize fazlasıyla yeterli bir potansiyel kadro ile geliyor. Ama oyundaki ve hayattaki gerçek gibi bir durum var ki oda borç batağındaki kulüplerden bir tanesi de Galatasaray.. Oyunu oynarken hem aşırı zorlayıcı olmadan hemde zaman zaman zorluklar ile mücadele etmeyi seven bir menajer iseniz Galatasaray seçimi sizin için iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca kendi ligimizin bir takımı olması da ekstra bir avantaj sağlıyor diyebiliriz.

 

Öncelikli olarak Galatasaray takımında kiralık oynayan ve kiralık giden oyunculara bir göz atalım.

 

Kiralık Oyuncular

 

Kulübe kiralık olarak gelen 1 oyuncu gözüküyor. Oda Josue. Kendisini hem ofansif orta saha mevkisinde hemde orta sahada kullanabilirsiniz. Çok güzel bir profile sahip olmasa da lig için oldukça kaliteli bir alternatif oyuncu. Kiralık giden oyuncular ise bir hayli fazla. Bir çoğu genç oyuncu olsa da içlerinde piyasa değeri iyi ve gelir elde edebileceğiniz oyuncularda var. Bunlar ise Ryan Donk, Salih Dursun, Emrah Başsan. Ayrıca diğer genç oyuncular ise kiralık gittiği kulüplerde iyi bir gelişim gösterebilirler ise kiradan döndükten sonra sizlere fazlasıyla yeterli bir rotasyon şansı sunabilir.

Şimdi ise Football Manager 2017’de Galatasaray kadrosuna bir göz atalım.

Galatasaray Kadro İncelemesi

Kaleciler: Fernando Muslera, Cenk Gönen, Eray İşcan

Muslera bildiğiniz gibi fazlasıyla yetenekli bir kaleci ve Galatasaray kulübünü de seviyor. As takım için uzun süre kaleci aramanıza gerek yok. Ama maaş yükünden kurtulmak isterseniz de iyi bir fiyata satabileceğiniz bir seçenek. Yedeğinde ise yine alternatif olarak yeterli bir düzeyde Cenk Gönen bulunuyor. Eray İşcan ise 3.kaleci durumunda ama profili yeterli değil. Kendisini satarak tasarruf edebilirsiniz.

Defanslar: Hakan Balta, Serdar Aziz, Semih Kaya, Ahmet Çalık, Koray Günter, Chedjou

Türkiye ligi için yeterli defans oyuncularına sahip olan Galatasaray alternatif konusunda size sıkıntı çıkartabilir. Ama ilk 11 için Chedjou ve Serdar Aziz yeterli düzeyde oyuncular. Onların yedeği olan Semih Kaya ise yine Türkiye liginde sizi mahcup etmeyecektir. Genç olarak ise Koray Günter ve Ahmet Çalık potansiyelli oyuncular. Zaman zaman şans vererek onların gelişimini hızlandırabilir ve ilk 11 oyuncunuz haline getirebilirsiniz. Ama bu stoper oyuncularını kullanacaksanız Avrupa’da başarı hayal olabilir.

Bekler: Carole, Sabri, Linnes, Hakan Balta

Bu oyuncuların Türkiye ligi için yeterli olduğunu görebiliyoruz. Fakat Avrupa’da cidden sıkıntı olabilir. İdeal olarak sağ bek pozisyonunda Linnes’e şans verebilir sol bek de ise Carole kullanabilirsiniz. Ama Hakan Balta’nın o yaşında o hızda sol bek olarak çok az verim verebileceğini unutmayın. Sol beke bir alternatif aramanız şart olabilir.

Orta Sahalar: Selçuk İnan, Nigel De Jong,Tolga Ciğerci, Josue

Orta saha merkez pozisyonunda çok fazla alternatifi olmayan Galatasaray takımı defansif anlamda iyi oyunculara sahip. Fakat bu oyuncuların sadece Türkiye ligi için yeterli olacağını unutmamak gerekiyor. Selçuk mükemmel bir pasör iken Nigel De Jong’da profil olarak oldukça iyi bir defansif orta saha. Tolga ise takımınızın dinamosu olabilecek yetenekte ve oyunu çift yönlü oynayabiliyor. Asıl mevkisi ofansif orta saha olan Josue ise alternatif olarak zaman zaman Tolga Ciğerci ile değişimli olarak oynatılabilir.

Kanat Oyuncuları: Garry Rodriguez, Bruma, Yasin Öztekin, Sinan Gümüş, Lukas Podolski

Hücum gücü olarak mükemmel bir potansiyele sahip olan bu kanat oyuncuları size fazlasıyla yeterli olacaktır. Özellikle iç forvet olarak oynattığınız kanat pozisyonunda Lukas Podolski sizi bir seviye yukarı taşıyabilecek bir yıldız. Aynı zamanda genç yetenek Bruma ise kendini geliştirebilir ise tamamen bir kanat oyuncusunun yapabileceği her katkıyı size verecektir. Bu oyunculara alternatif olarak ise kendini geliştirebilecek bir Sinan Gümüş bulunuyor. Kendisini zaman zaman Podolski ile değişimli oynatmayı düşünebilirsiniz. Aynı zamanda yedek oyuncu olarak Rodriguez ve Yasin yerel lig için fazlasıyla yeterli oyuncular.

Ofansif Orta Sahalar: Wesley Sneijder, Josue

Bu mevkide sadece 2 oyuncuya sahip olan Galatasaray’da dünya yıldızı Wesley Sneijder sizin elbetteki ilk tercihiniz olacaktır. Kendisi hem yetenek hem zeka olarak oldukça yararlı bir oyuncu. Özellikle onu sahte forvet, gizli forvet veya serbest oyuncu olarak kullanırsanız alacağınız verim en üst düzeyde olacaktır. Kendisinin tek handikapı ise yavaş bir oyuncu olması. Yedeğinde ise kiralık olarak Galatasaray’da oynayan Jouse iyi bir rotasyon oyuncusu.

Forvetler: Eren Derdiyok

Takımın en sıkıntılı mevkisi alternatifi olmayan forvet pozisyonu. Oyuna başladığınızda yapacağınız ilk işlemlerden bir tanesi kesinlikle bir forvet aramak olacak. Eren Derdiyok pivot santrfor olarak iyi bir oyuncu. Ama Galatasaray sistemine ise fazlasıyla yabancı..

Galatasaray – Geçmiş Başarıları

Ligimizin en güçlü ekiplerinden bir tanesi olan Galatasaray kulübünün geçmiş başarılarını elbette bir çok kişi biliyor. Fakat Football Manager oynayacak menajerler için bir hatırlatma yapmakta fayda var. Çünkü bazı oyuncular sadece kazanılmayan kupaları kulüplere kazandırmak için takım arayabiliyorlar. 

Efsaneler – Stadyum – Formalar

,Yukarıda da görmüş olduğunuz gibi bir kaç detaylı bilgiyi daha sizlere aktardık. Sizde bu listede kendi isminizi görmek isteyebilirsiniz. Fakat bunun için gerçekten çok fazla çalışmak gerekiyor…

FM17 – Galatasaray Borçları ve Mali Durum

Ligimizin en büyük sorunlarından bir tanesi olan borçlu takım probleminde ilk sıralarda yer alan Galatasaray, Football Manager 2017’de ise hiç farklı değil. Aşağıda paylaşmış olduğumuz bilgilerde net borcu ve ödeme planları yer alan Galatasaray takımında eğer başarı gelmez ise kulüp kayyuma kadar gidebilir.

Görmüş olduğunuz üzere 240 milyon euro gibi net bir borca sahip olan kulüp aynı zamanda 2.5 euro transfer borcu ödemesi de mevcut. Borç ödemeleri 10 seneye yayılmış olsa bile bu kadar büyük bir borcu bir Türkiye ligi takımı ile kapatmak çok zor. Özellikle de bu borçlar sürekli faizde ise… Aynı zamanda oyuna başladığımızda maaş tablomuz ise şöyle;

Gördüğünüz üzere Türkiye liginin kazanılamaması durumunda o sezonu borç ile kapatmış olacaksınız. Olası başarı durumunda ise çok küçük rakamlar ile sezonu dengi dengine bitirmiş olacaksınız. Yani mutlaka bir yerden bütçe kesintisi yapmak şart gibi…

Etiketler
Devamını Göster

Precieux

Eski gönüllü scout, tam bir Football Manager aşığı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

İlginizi çekebilir ;
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı