Football Manager 2018İncelemeler

FM18 – Badou N’Diaye İncelemesi

Football Manager 2018’de beklenen incelemelerden bir tanesi bu sezon ligimizin takımlarından Galatasaray’a yüksek bir bonservis ücreti ile transfer olan Badou N’Diaye incelemesi. Tam ismi Papa Alioune N’Diaye olan oyuncu kendisine Badou lakabını takmış ve maç içerisinde de ismi lakabıyla birlikte gözükmektedir. Fakat bunlar küçük detaylar. Sizleri çok fazla bekletmeden direk incelemeye geçmek istiyorum.

Badou N'Diaye

Fiziksel
Teknik
Zihinsel
Hırs
Sadakat

Türkiye ligi için yıldız

Yerel ligde kendisi yıldız bir oyuncu diyebiliriz. Avrupa kupalarında ise oldukça yeterli. Zaten dünya üzerinde iki yönlü oyuncu sayısı çok az. 2 sezon oynatıp yüksek bir bonservise satabileceğiniz bir oyuncu.

User Rating: 4.12 ( 3 votes)

Badou N’Diaye Profili

Öncelikli olarak gördüğünüz üzere oldukça kaliteli bir oyuncu ile karşı karşıyayız. Oyunda fazlasıyla zor bulduğumuz iki yönlü orta saha özelliklerinin tamamına N’Diaye fazlasıyla sahip. Çok güçlü bir fiziksel yapıya sahip olan aynı zamanda zihinsel yapısıyla da dikkat çekiyor. Hırsı, agresifliği ve çalışkanlığı ile dikkat çeken oyuncu aynı zamanda takım oyununa yatkın ve kararlı bir oyuncu. Özel yeteneği ve soğukkanlılığı ile oynadığı mevkide adeta dinamo görevi görecektir. Teknik özelliklerine bakacak olursak da yine top kapma, pas, dribbling ve uzaktan şutları ile öne çıkıyor. Aynı zamanda bitiriciliği de bir orta saha oyuncusuna göre fazlasıyla iyi. Tüm bu profil puanlarının yanında geçmişte aldığı özel eğitimler ile bir kaç güzel oyun içi tercihe de hakim durumda.

Antrenör Raporu

Galatasaray takımındaki antrenörlerden bir tanesi olan Emrah Bayraktar N’Diaye için görüşlerini şöyle aktarmış;

  1. Çalışkanlığı ve kararlığı yüksek bir oyuncu.
  2. Cesareti ve çalışkanlığının iyi derecede olması onu takım için iyi bir oyuncu haline getirmiş.
  3. Milli takımda oynaması ekstra bir avantaj.
  4. Fazla mevkide oynaması sebebiyle joker bir oyuncu.
  5. Fiziksel olarak kuvvetli bir oyuncu.

Bu görüşleri zaten az çok biliyorduk. Lakin oyuncunun eksiklerinden daha önce bahsetmemiştik. Antrenörün raporuna göre N’Diaye;

  1. Kafa vuruşları oldukça zayıf.
  2. Pas özelliğini geliştirmesi gerekiyor.
  3. Sosyal anlamda kendisini takımdan uzaklaştırmaya çalışıyor.

Geleceği Hakkında Görüşleri

Türkiye şartlarına göre yıldız oyuncu sayılabilecek N’Diaye 26 yaşında olmasına rağmen itibarı fazlasıyla düşük bir oyuncu. İlk defa büyük bir kulüpte forma giyiyor. Başarılı olacağınız bir veya birden fazla sezonda N’Diaye takımdan ayrılma gibi bir düşünceye sahip. Çünkü kendisi İngiltere ve Almanya gibi büyük liglerde forma giymek istiyor. Zaten oyun içerisinde de kısa vadeli planlarda yurt dışında oynamak istediği görülüyor.

Etiketler
Devamını Göster

Precieux

Eski gönüllü scout, tam bir Football Manager aşığı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı